szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Podziękowania od naszych misjonarzy w Peru

 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W imieniu Parafii Św. Róży z Limy w Mazan i Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego Św. Augustyna w Iquitos, pragniemy serdecznie podziękować księżom Biskupom, na czele z Księdzem Arcybiskupem Metropolitą Częstochowskim dr. Wacławem Depo, którzy w braterskiej trosce o nas rozpoczęli zbiórkę na nasze potrzeby w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa. Wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło miłosierdzia: Tygodnikowi Katolickiemu „Niedziela”, Katolickiemu Radiu „Fiat” oraz wszystkim księżom i ludziom dobrej woli za przeprowadzone zbiórki, za pomoc udzieloną Kościołowi w sercu amazońskiej dżungli w Peru.

 Nasza posługa, która nie należy do najłatwiejszych ze względów na biedę, i to nie tylko tą materialna, ale przede wszystkim duchową, dziś stała się jeszcze trudniejsza. Według zarządzenia prezydenta kościoły pozostaną zamknięte do końca tak ważnego dla Peruwiańczyków miesiąca października, miesiąca Señor de los Milagros, kiedy to świątynie wypełniają się wiernymi, a i codziennością są procesje przemierzające nasze ulice. Pomimo trudności podjęliśmy decyzję zrezygnować w tym roku z urlopów i przyjazdu do Polski, jak to zawsze czyniliśmy, przez co pomoc przez Was ofiarowana jest dla nas wielkim wsparciem.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym do punktu medycznego w parafii w Mazan zakupiony został koncentrator tlenowy, butle z tlenem oraz leki, które będą ratować życie nie tylko podczas pandemii, ale również po. To wsparcie pomoże nam również w zaspokojeniu potrzeb w funkcjonowaniu parafii i seminarium. Szczególnie teraz, kiedy ceny produktów żywnościowych i transportu poszybowały w górę.

Jeszcze raz pragniemy podziękować za ten wieki dar miłosierdzia dla Peru. Niech Was Bóg błogosławi! Zapewniamy o naszej modlitwie i również o nią prosimy. Bóg zapłać!


Ks. Kamil Tokarz
Ks. Rafał Kipigroch

 

Wcześniejsze relacje naszych misjonarzy znaleźć można tutaj i tutaj, a informację o efektach zbiórki tutaj.

 

FOTORELACJA


p1

p2

p3

p4

p5

p6

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Pozwólcie, że w dniu dzisiejszym wspomnę dwie bardzo ważne postacie Kościoła w Polsce. Dokładnie 83 lata temu tutaj, na Jasnej Górze, został wyświęcony na biskupa Teodor Kubina, pierwszy biskup częstochowski, którego hasłem było: "Żal mi tego ludu", wskazując na Eucharystię. A z kolei 70 lat temu do katedry gnieźnieńskiej wchodził Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, którego hasło brzmiało: "Samemu Bogu przez Maryję".

2 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.