szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Ks. Piotr Stawarz SDS: Jezus nie może nam dać więcej niż siebie

 

triduum1

17 czerwca, w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie rozpoczęło się triduum przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jego zwieńczeniem będzie uroczyste ogłoszenie Jezusa Panem i Zbawicielem archidiecezji częstochowskiej.

Uczestniczących w liturgii kapłanów, osoby życia konsekrowanego i świeckich pozdrowił bp Andrzej Przybylski. – Kościół miał, ma i będzie miał program. Jest nim jest Jezus Chrystus i Ewangelia – powiedział, odwołując się do słów sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. – Od wyboru Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela zależy wszystko w Kościele – podkreślił.

– Przygotowania do ponownego wyboru Jezusa jako Pana i Zbawiciela są bardzo potrzebne. Codziennie trzeba ponawiać nasze decyzje sprzed wielu lat, ponieważ życie nie stoi w miejscu – powiedział ks. Stawarz.

Tematem homilii był Wieczernik i miłość Jezusa, który wydał się za ludzi do końca. Duszpasterz rozważał fragment Ewangelii według św. Marka o zapowiedzi zdrady Jezusa przez Judasza i ustanowieniu Eucharystii.

Relacja z wydarzenia na stronie Tygodnika NIEDZIELA

foto: Marian Sztajner/Niedziela

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Przed 40 laty na Błoniach Krakowskich, w czerwcu 1979 roku, Jan Paweł II prosił nas, abyśmy sami nie podcinali tych korzeni, z których wyrastamy. Dlatego z kolejnym bólem przyjmujemy inicjatywy na ziemi polskiej, aby tak ostro oddzielić Kościół od Narodu. Czy nie rozumiemy, że Kościół to jest Chrystus? Czyli, chcemy wolności od Chrystusa na ziemi polskiej?

5 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.