szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Ks. Damian Kwiatkowski nowym moderatorem krajowym Domowego Kościoła

 

 

Za stroną oaza.pl podajemy komunikat:

Droga Wspólnoto,

z wielką radością przekazujemy wiadomość, że zgodnie z punktem 39d „Zasad Domowego Kościoła” w dniu 02.11.2021 r. spośród przedstawionych kandydatur, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, biskup Krzysztof Włodarczyk, powołał księdza Damiana Kwiatkowskiego z archidiecezji częstochowskiej do pełnienia posługi moderatora krajowego Domowego Kościoła.

Ksiądz dr inż. Damian Kwiatkowski święcenia prezbiteratu przyjął w dniu 30 maja 2009 r. w bazylice archikatedralnej w Częstochowie.

Przynależy do stowarzyszenia Unii Kapłanów Chrystusa Sługi od 2015 r. Członkiem Centralnej Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie został w 2014 r. Od tegoż roku ksiądz Damian Kwiatkowski jest także sędzią Sądu Metropolitarnego archidiecezji częstochowskiej oraz powierzono mu posługę Moderatora Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie archidiecezji częstochowskiej, którą pełnił nieprzerwanie przez
7 lat. Obecnie pełni także urząd Wicekanclerza Kurii Metropolitalnej w Częstochowie i kapelana Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Częstochowie prowadzonego przez Małe Siostry Niepokalanego Serca NMP. Od 13 lat w archidiecezji częstochowskiej moderuje Grupę Formacji Liturgicznej. Również w tym czasie wielokrotnie posługiwał jako moderator na rekolekcjach.

Bardzo dziękujemy kapłanom, którzy wyrazili gotowość do podjęcia posługi moderatora krajowego DK. Sami wiemy i czujemy jaka z każdą podejmowaną posługą wiąże się odpowiedzialność. Pozwólcie jeszcze, że choć podczas ogólnopolskiego podsumowania Domowego Kościoła w Częstochowie wybrzmiały słowa podziękowania dla dotychczasowego moderatora krajowego DK księdza Krzysztofa Łapińskiego, to jeszcze raz złożymy na ręce księdza Krzysztofa podziękowanie za jego posługę, zawsze otwarte i pełne pokory serce oraz wielkie świadectwo przeżywania drogi kapłańskiego życia. Prosimy Was wszystkich o modlitwę
i pamięć za posługujących nam kapłanów.

Nowemu Moderatorowi krajowemu DK życzymy mocy Ducha Świętego, opieki Niepokalanej
i wstawiennictwa założyciela Ruchu, ks. Franciszka Blachnickiego.

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie   

para krajowa Domowego Kościoła

tekst i foto: oaza.pl

kwiatkowski

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W wierszu Karola Wojtyły Maryja zdumiewa się, że nie tylko w Jezusie jest światło, ale On jest Światłem. Jego Miłość się nie starzeje - i ta z Betlejem, i ta z Golgoty, i ze Zmartwychwstania. A rozjaśnia się mam każdego dnia w Eucharystii i tak będzie aż do skończenia świata.

1 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
29 XII 2011 - Benedykt XVI mianował bp. Wacława Depo arcybiskupem częstochowskim
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.