szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Koncert organowy w Lubojnie

 

Dzieła Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Michała Lorentza, Eugène Gigouta usłyszeli uczestnicy koncertu organowego, który odbył się 1 maja br. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie. Utwory wykonali: Paweł Grabczyński (organy) - student Akademii Muzycznej w Krakowie, Anna Chruściel (organy) -  studentka Akademii Muzycznej w Katowicach, s. Sylwia Marciniak MChr (skrzypce) - studentka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Julia Mazur (skrzypce), Częstochowa oraz Natalia Zielonka (sopran) - studentka Akademii Muzycznej w Łodzi.

W rozmowie z „Niedzielą” ks. Robert Rajczyk, proboszcz parafii w Lubojnie podkreślił, że „ najważniejsze jest, że przez piękno muzyki oddajemy chwałę Bogu”.

 

Organizatorem koncertu był Marcin Gawęda, organista jasnogórski, student Akademii Muzycznej w Krakowie i mieszkaniec parafii Lubojna, we współpracy z parafią i księdzem proboszczem.

Organy piszczałkowe w świątyni po raz pierwszy zabrzmiały 25 grudnia 2011 r. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego w czasie Mszy św. o północy. 1 maja 2012 r., w 1. rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, bp Antoni Długosz dokonał uroczystego pobłogosławienia nowych organów. Instrument został wybudowany przez śląski zakład organmistrzowski: „Budowy, Renowacji i Naprawy Organów Damiana Kaczmarczyka w Zabrzu- Mikulczycach”  w latach 2010-2011.

 

W tym roku parafia w Lubojnie obchodzi 80. rocznicę ustanowienia. Utworzył ją pierwszy biskup częstochowski Teodor Kubina 21 sierpnia 1939 r.

 

Tekst i foto: ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Dzisiejszy fragment Listu Świętego Jana Apostoła kończy się bardzo ważnym dla nas stwierdzeniem, że zwycięstwo, które zwycięża świat wypływa z wiary.
W zwycięstwie Chrystusa szczególną rolę ma Maryja, która już we wskazaniu Protoewangelii miażdży głowę węża. Dlatego wobec wszystkich ataków złego ducha i wobec różnych fal, które nie omijają również naszego Kościoła na ziemi polskiej uciekajmy się do Niej.

10 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.