szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
Bliżej Życia z wiarą – nowy tygodnik już w sprzedaży
bż
Nowy tygodnik „Bliżej życia z wiarą” ukazał się wraz z „Niedzielą” od pierwszego numeru wrześniowego. To pierwsze powstałe przy tygodniku katolickim pismo w takiej formule.

Czytelnicy w nowym tygodniku (z datą 4 września), który liczy 24 strony, znajdą m.in. przejmujące historie ludzi, którym wiara pomogła w trudnych momentach życia, opisy cudów i uzdrowień, miejsc, które warto odwiedzić, ale też porady zdrowotne i przepisy kulinarne. – Ciągle towarzyszy nam świadomość naszej odpowiedzialności za szerzenie treści, które płyną z Ewangelii i nauki Kościoła. Praca ta wymaga nowych form docierania do ludzi, którzy jak wiemy, w różny sposób przeżywają swoją wiarę. Stąd właśnie zrodził się pomysł nowego tytułu – podkreśla ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

- „Niedziela” należy do tych nielicznych mediów, które starają się pokazywać także tę dobrą stronę: przekonywać, że życie jest ciekawsze, bardziej inspirujące, gdy dostrzega się obecność wokół siebie dobra i dobrych ludzi. I chodzi tu nie o jakieś zaklinanie rzeczywistości, łudzenie się czy też wzajemne pocieszanie, lecz o rosnące przekonanie, że zło da się zwyciężyć dobrem. Stąd pomysł, aby częściej i w innej niż dotąd formie pokazywać dobre strony naszej codzienności – zaznacza redaktor naczelny „Niedzieli”.

– Z wielką nadzieją więc, ale i tremą chcemy zaprezentować Państwu pierwszy numer nowego tygodnika, pod wiele mówiącym tytułem: „Bliżej życia z wiarą”. Będziemy w nim publikować historie ludzi, którym wiara pomogła w trudnych momentach życia, będziemy pisać o uzdrowieniach, nawróceniach i cudach, które są znakiem bliskości Boga. Obok poruszających świadectw i historii z życia wziętych nie zabraknie na naszych łamach miejsca na sprawy bliskie naszej codzienności, od porad specjalistów różnych dziedzin po przepisy, od ciekawostek po krzyżówki… Jesteśmy przekonani, że prasa katolicka musi się nieustannie dostosowywać do potrzeb współczesnego katolika, a licząca blisko 100 lat „Niedziela” winna pozostać wierna swojej dotychczasowej formule, stanowiącej o jej tożsamości – podsumowuje ks. Grabowski.

W pierwszym numerze „Bliżej życia z wiarą” znalazły się m.in. świadectwo znanego reżysera, który przez 18 lat był antyklerykałem, sylwetka Carlo Acutisa – błogosławionego, który nosił "najki" i był geniuszem komputera. Czytelnicy znajdą również porady dotyczące opieki nad obłożnie chorym, ale także tego jak powinno wyglądać wartościowe śniadanie.

W nowym tygodniku jest również tematyka małżeńska i rodzinna. Znajdzie się ponadto coś dla wędkarzy, miłośników domowych ogrodów i wędrówek.


foto: niedziela.pl
tekst: ks. mf / Częstochowa / niedziela.pl

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W jutrzejszym święcie Chrztu Pańskiego powróci do nas bardzo ważne pytanie: "Czy znacie sprawę Jezusa z Nazaretu?" Powtórzymy również kolejne pytanie: Czy bez Maryi można znać sprawę Jezusa? Bez Tej, która dała Mu ciało i krew dla naszego zbawienia? Czy bez pomocy Ducha Świętego, który zaświadczy o Nim również poprzez głos Ojca, można dojść do całej prawdy i nie błądzić?

12 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-217 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl
konto bankowe: PKO BP 36 1020 1664 0000 3202 0156 6454

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.