szukaj:
zaloguj:
Wydarzenia
250. rocznica konsekracji kościoła pw. św. Urszuli w Krępie

 

 

– Jesteśmy tu po to, aby prosić Ducha Świętego, aby nas ogarnął; ponieważ bez pomocy Ducha Świętego nikt z nas nie zrozumie, czym jest wiara, czym jest Kościół. Dobrze, że ten jubileusz jest połączony z bierzmowaniem, zarówno ze strony duchownej, wołamy dla parafii o dar Ducha, jak i historycznej, wspominamy czasy zbudowania tego kościoła, funkcjonowania parafii i patrzymy na młodych, nie chcemy, aby Kościół skończyć się na tych, co starzeją się i odchodzą, chcemy, by wiara przechodziła z rodziców na dzieci – mówił bp Andrzej Przybylski podczas 250. rocznicy konsekracji kościoła pw. św. Urszuli w Krępie 1 maja.

Tego dnia Biskup przewodniczył Mszy św. i udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży, a także odwiedził kościół filialny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wierzbicy. Na dziękczynieniu Bogu i ludziom jednoczyli się na modlitwie księża z dekanatu, księża, którzy pracowali w tutejszej parafii, rada parafialna, strażacy ochotnicy, przedstawiciele władz gminnych, samorządowych i parlamentarnych.

Tekst i foto: Beata Pieczykura/Niedziela

Źródło: Portal Niedzieli

 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Sobór Watykański II w jednym ze swoich najważniejszych dokumentów - Konstytucji Dogmatycznej o Kościele - określił rolę Kościoła, że jest on w Chrystusie "światłością narodów". Bardzo często słyszymy pytanie: Co mi daje Kościół? To odpowiedzmy sobie: kim bylibyśmy bez Kościoła? Chodzilibyśmy nadal w ciemnościach i skazani na bezsens życia...

31 stycznia 2019 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.