szukaj:
zaloguj:
Wiadomości
Koncert Uwielbienia "Ja Jestem"

 

 

 

POSŁUCHAJ

 

Rzeszów, Mysłowice, Opole, Lublin i wiele miast w Polsce znów będą promieniować modlitwą uwielbienia. Już po raz piąty w Boże Ciało muzyka i śpiew zabrzmi również w Częstochowie podczas koncertu JA JESTEM. 20 czerwca o godz. 19.30 na placu Biegańskiego częstochowianie, pielgrzymi, zaproszeni goście i przypadkowi przechodnie będą mogli doświadczyć prawdziwej, radosnej i spontanicznej wiary. Spotkanie poprowadzi zespół 77 FM Formacja z Mocą, któremu towarzyszyć będą muzycy i kilkudziesięcioosobowy chór. Zaśpiewa także Mała Armia Jezusa z Blachowni. Gościem specjalnym koncertu będzie raper Wieczny z Radomia, który opowie o „ocaleniu z niewoli”.

Muzyczne uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała to stosunkowo nowa tradycja w naszym kraju. Najbardziej znanym jest rzeszowski koncert Jednego Serca Jednego Ducha, organizowany od 2003 roku. Każdorazowo w spotkaniu uczestniczy około 40 tysięcy osób z Polski i zagranicy. 

Choć koncerty uwielbienia w różnych miastach różnią się rozmachem, scenariuszami i doborem artystów, ich cechą wspólną jest modlitwa osób wierzących w Jezusa. Jest to również okazja  do ewangelizacji i publicznego wyznania wiary poza murami kościołów.

Wydarzenie, które w tym roku odbywa się pod hasłem W MOCY BOŻEGO DUCHA, to jednak nie tylko wspaniała muzyka. To doświadczenie Boga żywego, który chce przychodzić do każdego człowieka. Dlatego w wieczorze biorą udział lokalne wspólnoty kościoła m.in. Szkoła Nowej Ewangelizacji i Ruch Światło-Życie oraz wielu kapłanów i wolontariuszy. Będąc wśród ludzi służą oni modlitwą, spowiedzią, rozmową i świadectwem.  

Koncert swoim patronatem objął metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Patronami medialnymi są: Telewizja ORION, Tygodnik Katolicki Niedziela, Radio Jura, czestochowskie24.pl, Gazeta Częstochowska, Nowa Trybuna Częstochowska, Klub Dobrej Muzyki, Radio eM, Radio Jasna Góra i Radio Fiat.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Bóg zapłać za tę pierwszą stację zawierzenia Bogu przez Maryję. Niech dzisiejsze podświetlenie figury Maryi Niepokalanej tym reflektorem będzie symbolem tego wewnętrznego światła, które od Niej zaniesiecie w wasze życie. I na wierność łasce, którą Pan Bóg nam przygotował i przez Jej wstawiennictwo nam ją przekazuje, z serca błogosławię.

Przy figurze Matki Bożej Niepokalanej, 8 grudnia 2012 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.