szukaj:
zaloguj:
Wiadomości
Koncert Uwielbienia "Ja Jestem"

 

 

 

POSŁUCHAJ

 

Rzeszów, Mysłowice, Opole, Lublin i wiele miast w Polsce znów będą promieniować modlitwą uwielbienia. Już po raz piąty w Boże Ciało muzyka i śpiew zabrzmi również w Częstochowie podczas koncertu JA JESTEM. 20 czerwca o godz. 19.30 na placu Biegańskiego częstochowianie, pielgrzymi, zaproszeni goście i przypadkowi przechodnie będą mogli doświadczyć prawdziwej, radosnej i spontanicznej wiary. Spotkanie poprowadzi zespół 77 FM Formacja z Mocą, któremu towarzyszyć będą muzycy i kilkudziesięcioosobowy chór. Zaśpiewa także Mała Armia Jezusa z Blachowni. Gościem specjalnym koncertu będzie raper Wieczny z Radomia, który opowie o „ocaleniu z niewoli”.

Muzyczne uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała to stosunkowo nowa tradycja w naszym kraju. Najbardziej znanym jest rzeszowski koncert Jednego Serca Jednego Ducha, organizowany od 2003 roku. Każdorazowo w spotkaniu uczestniczy około 40 tysięcy osób z Polski i zagranicy. 

Choć koncerty uwielbienia w różnych miastach różnią się rozmachem, scenariuszami i doborem artystów, ich cechą wspólną jest modlitwa osób wierzących w Jezusa. Jest to również okazja  do ewangelizacji i publicznego wyznania wiary poza murami kościołów.

Wydarzenie, które w tym roku odbywa się pod hasłem W MOCY BOŻEGO DUCHA, to jednak nie tylko wspaniała muzyka. To doświadczenie Boga żywego, który chce przychodzić do każdego człowieka. Dlatego w wieczorze biorą udział lokalne wspólnoty kościoła m.in. Szkoła Nowej Ewangelizacji i Ruch Światło-Życie oraz wielu kapłanów i wolontariuszy. Będąc wśród ludzi służą oni modlitwą, spowiedzią, rozmową i świadectwem.  

Koncert swoim patronatem objął metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Patronami medialnymi są: Telewizja ORION, Tygodnik Katolicki Niedziela, Radio Jura, czestochowskie24.pl, Gazeta Częstochowska, Nowa Trybuna Częstochowska, Klub Dobrej Muzyki, Radio eM, Radio Jasna Góra i Radio Fiat.

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Bardzo znamienny jest dzisiejszy fragment Ewangelii Świętego Marka, który pokazuje nam Chrystusa zatroskanego o całego człowieka, skoro po działaniach Apostołów mówi: "Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco". To słowo Chrystusa jest dla nas bardzo aktualne, kiedy przeżywamy ostatnie dni ferii, odpoczynku zarówno dla dzieci, młodzieży czy studentów.

9 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.