szukaj:
zaloguj:
Wiadomości Polska
Zmarła s. Regina - Teresa Oszczygieł, karmelitanka

 

 

Teresa  Helena Oszczygieł  ur. 9 XI 1931 r. w Częstochowie, jako córka Franciszka i Heleny z Kujawskich. Miała młodszego o 7 lat brata Zbigniewa. W rodzinnym mieście wychowała się i kształciła. Ukończyła Liceum Handlowe II stopnia.

Jesienią 1950 r. w wieku 19 lat wstąpiła do klasztoru sióstr karmelitanek bosych w Zakopanem. Tutaj pół roku później 30 marca przyjęła habit zakonny i imię s. Maria Regina od Najświętszego Sakramentu. W 1952 r. złożyła I Profesję Zakonną a w 3 lata później 31 marca Profesję Uroczystą.

13 lat później w roku 1968 Boża Opatrzność przyprowadziła s. Reginę do naszego klasztoru przy ul. Łobzowskiej w Krakowie. We wspólnocie powierzano jej różne funkcje między innymi: szycie habitów, była mistrzynią nowicjuszek, I radną, a później wieloletnią przełożoną. Wierność, gorliwość w wypełnianiu codziennych obowiązków, a przede wszystkim głębia życia modlitwy, to cechy, które najbardziej zapisały się w naszych sercach. Matki nie dało się nie kochać. Ona żyła blisko Jezusa, a przez to blisko nas.

Ostatnie 8 lat życia Matki Reginy naznaczone były ciężką chorobą, która na te wszystkie lata przykuła ją do łóżka odbierając stopniowo kontakt z otoczeniem. To wielkie cierpienie przeżywała w jedności z Jezusem, zawsze wdzięczna za każdy gest dobroci i troski. Szczególnie poruszające dla nas było, gdy Matka nie mogła już mówić, a jedynie mimiką twarzy porozumiewała się z nami.

Odeszła do Pana wieczorem 2 listopada 2018 r. w I piątek miesiąca zjednoczona z Męką Chrystusa swego Oblubieńca.

Karmelitanki Bose Kraków – Łobzów

Info: za https://www.karmel.pl/zmarla-s-regina-karmelitanka-bosa/

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Nie wiem, czy zdajemy sobie sprawę, że schodząc się do tego miejsca wypełniamy jedną z próśb Sługi Bożego Jana Pawła II. „Uczyńmy Kościół domem i szkołą komunii”. A Benedykt XVI przypomni, że Europa, która nas jednoczy, nie czyni nas braćmi. Dlatego Męczennika dnia dzisiejszego, który pokazał, co to znaczy być wiernym Bogu, prosimy o dom i braterstwo wszystkich.

14 sierpnia 2009 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.