szukaj:
zaloguj:
Wiadomości Archidiecezja
KSM: Wzięliśmy udział w projekcie „Tożsamość jutra”!

 

 

14 grudnia br. w auli na plebanii przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu, wzięliśmy udział w projekcie „Tożsamość jutra”. Uczciliśmy w ten sposób 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzięki projektowi mieliśmy możliwość uczestnictwa w bezpłatnym panelu dyskusyjnym „Tożsamość wczoraj – była, dziś – może jest, jutro czy będzie?”, połączonym z pokazem filmu „Tożsamość 1918 – 2018”. „Tożsamość jutra” wpisuje się w naszą działalność statutową, jesteśmy w końcu GOTÓW służyć także i naszej kochanej ojczyźnie. Podczas dyskusji poruszyliśmy wiele ciekawych tematów, takich jak m.in.: co Polacy rozumieją pod pojęciem ‚naród’, kim jest patriota, przywołaliśmy sporo patriotów z naszej historii, ale także porozmawialiśmy o tym, co zrobić, by pamięć o naszych przodkach, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju, przetrwała przez następne pokolenia.

 

Agata Kowalska /KSM

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Bardzo znamienny jest dzisiejszy fragment Ewangelii Świętego Marka, który pokazuje nam Chrystusa zatroskanego o całego człowieka, skoro po działaniach Apostołów mówi: "Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco". To słowo Chrystusa jest dla nas bardzo aktualne, kiedy przeżywamy ostatnie dni ferii, odpoczynku zarówno dla dzieci, młodzieży czy studentów.

9 lutego 2019 r.
KALENDARIUM
28 X 1925 - ustanowienie Diecezji Częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas
LITURGIA


Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa Metropolity:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.