szukaj:
zaloguj:
Wiadomości
W hołdzie Niepokalanej

09.12.2017

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia, na Jasnej Górze na placu przed Szczytem, wierni na czele z abp. Wacławem Depo złożyli wiązanki białych kwiatów.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Adwent 2017 – Św. Józef - Patron Umierających

09.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 6 - Św. Józef - Patron Umierających.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Adwent 2017 – Kaplica Miłosierdzia

08.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 5 - Kaplica Miłosierdzia.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Po 20 latach wróciła do pracy Komisja Maryjna działająca przy KEP.

Przed 25 laty zaledwie w ciągu 5 dni odchodzi z tego świata dwóch biskupów pomocniczych archidiecezji częstochowskiej – bp Tadeusz Szwagrzyk i bp Franciszek Musiel. Ćwierć wieku później (7 grudnia) w Niższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej ma wspólnej modlitwie spotkali się przyjaciele i bliscy współpracownicy obu duchownych. Czas i miejsce spotkania nie są przypadkowe. Bp Szwagrzyk mieszkał bowiem przez całe swoje biskupstwo w NSD, a bp Franciszek Musiel był w tej szkole nauczycielem języka łacińskiego.

Adwent 2017 – Pani Katedralna

07.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 4 - Pani Katedralna.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Abp Wacław Depo na Adwent 2017 (TV Niedziela)

05.12.2017

Słowo duszpasterskie metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo na czas rozpoczynającego się Adwentu 2017 roku.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

25. rocznica śmierci bp. Tadeusza Szwagrzyka i bp. Franciszka Musiela

07.12.2017

W czwartek (7 grudnia) w kaplicy Niższego Seminarium Duchownego pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Częstochowie przy ul. Piotrkowskiej 17, abp Wacław Depo odprawił Mszę św. z racji 25. rocznicy śmierci bp. Tadeusza Szwagrzyka i bp. Franciszka Musiela. Sylwetkę biskupów przybliża ks. dr Jerzy Bielecki, rektor Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

POSŁUCHAJ

Emilia Wróbel/Radio Fiat

źródło: fot. niedziela.pl

„Niedziela”- przegląd tygodnia

06.12.2017

Najważniejsze i najciekawsze artykuły, które poleca 50. numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Adwent 2017 – Drzwi Archikatedry Bramą Miłosierdzia

06.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 3 - Drzwi Archikatedry Bramą Miłosierdzia.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Święty Mikołaj w szpitalu dziecięcym

06.12.2017

Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej zaprosili Świętego Mikołaja do najbardziej potrzebujących, m.in. do dzieci leczących się w szpitalach.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Z dziećmi i dla nich

06.12.2017

Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa, wspierając artystyczne zainteresowania i zdolności dzieci i młodzieży ze swojej i podobnych placówek w województwie śląskim organizuje II PARAOLIMPIADĘ – konkurs fotograficzny i konkurs plastyczny. Gośćmi Radia Fiat są: dyrektor Grażyna Biesiekierska, Adrianna Zawadzka i Sebastian Adamus:

POSŁUCHAJ

Rozmawiała Aleksandra Mieczyńska

SW/Radio Fiat

Dotyk Bożej łaski – Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

06.12.2017

Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapełnia się tymi, którzy modlą się o swoje lub czyjeś uzdrowienie. Dominikanie, którzy są gospodarzami miejsca, są świadkami wielu cudów powrotu do zdrowia i – co ważniejsze – powrotów do Boga. Mówią o tym goście Radia Fiat: przeor o. Andrzej Konopka OP i o. Paweł Biszewski OP.

POSŁUCHAJ

Rozmawiała Aleksandra Mieczyńska

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca transmisja Mszy św. z Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej o 12.00 na antenie Radia Fiat.

SW/Radio Fiat

Sentencja którą dobrze znamy z lektury "Małego Księcia", Antoine de Saint-Exupery: -"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", najlepiej oddaje wymiar zaangażowania i pracy członków Klubu Wolontariatu Akcji Katolickiej, którzy po zajęciach szkolnych swój własny czas poświęcają na pracę z małymi dziećmi, niepełnosprawnymi osobami i seniorami.

Referat Duszpasterstwa Młodzieżowego i Akademickiego Archidiecezji Częstochowskiej zorganizował spotkanie dla odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodych. Spotkanie odbyło się 5 grudnia br. w Domu Formacyjnym Ruchu „Światło-Życie” w Częstochowie.

Adwent 2017 – Plac Papieża Jana Pawła II

05.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 2 - Plac Papieża Jana Pawła II.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Według słów Jana Pawła II krzyż, który stoi na Giewoncie mówi: Sursum corda – W górę serca. To samo przesłanie przekazuje nam Maryja i Jej spojrzenie, które ogarnia każdego z nas, tych, którzy w oczach i w sercu noszą Polskę w kraju i za granicą. Od tego spojrzenia zależy nasza wierność i ta sama pochwała, którą wypowiedział Błogosławiony: „Na was zawsze można liczyć”.

31 lipca 2012 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA

Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44; fax: +48 34 365 11 82
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75, email: sekretarz @ archiczest . pl

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.