szukaj:
zaloguj:
Wiadomości
Adwent 2017 – Kaplica Męczenników. Bł. Maksymilian Binkiewicz

22.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 16 - Kaplica Męczenników. Bł. Maksymilian Binkiewicz.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Konkurs na Wieczernikową Choinkę

21.12.2017

Inauguracja X edycji Konkursu na Wieczernikową Choinkę.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

„Niedziela”- przegląd tygodnia

21.12.2017

Najważniejsze i najciekawsze artykuły, które poleca 52. numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Adwent 2017 – Kaplica Męczenników. Bł. Ludwik Gietyngier

20.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 15 - Kaplica Męczenników. Bł. Ludwik Gietyngier.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Bezdomni budują szopkę dla Jezusa

20.12.2017

Bezdomni z miejskiej ogrzewalni już tradycyjnie przygotowują szopkę bożonarodzeniową na centralnym placu Częstochowy, przed kościołem św. Jakuba. Pomoc organizacyjną a także ciepły posiłek dla pracujących, za sprawą siostry Mileny ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa zapewniło kilka okolicznych barów i zaprzyjaźnione instytucje.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

 

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

 

Co święta Bożego Narodzenia znaczą dla nas i dla naszej codzienności ? – pytał bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej podczas spotkania adwentowego nauczycieli akademickich częstochowskich uczelni, które odbyło się wieczorem 19 grudnia w kościele akademickim pw. św. Ireneusza biskupa i męczennika w Częstochowie. W spotkaniu wzięli udział wykładowcy m. in. Akademii Jana Długosza i Politechniki Częstochowskiej.

Adwent 2017 – Krzyż Katedralny. Światowy Dzień Chorego

20.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 14 - Krzyż Katedralny. Światowy Dzień Chorego.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Orszaki Trzech Króli w naszej archidiecezji - prośba od administratora strony

19.12.2017

Zwracam się z uprzejmą prośbą do księży o przesłanie informacji o organizowanych Orszakach Trzech Króli w parafiach. Informację proszę przesłać na adres referat.media@gmail.com do czwartku 21 grudnia włącznie.

 

Ks. Mariusz Frukacz

Modlitwy za kapłanów w sanktuarium w Mzykach

19.12.2017

Z inicjatywy Zespołu Braterskiego Wsparcia Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej, w każdy trzeci czwartek miesiąca, w sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Mzykach (parafia Gniazdów) odbywają się modlitwy za kapłanów. Najbliższa taka modlitwa odbędzie się w czwartek, 21 grudnia 2017r., o godz. 19.30. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy księży i osoby świeckie – wszystkich, którym leży na sercu świętość  i wierność kapłanów. W trakcie nabożeństwa odmawiana jest  Koronka za Kapłanów – specjalna modlitwa zatwierdzona przez metropolitę częstochowskiego. Sanktuarium w Mzykach to szczególne miejsce modlitwy wstawienniczej za duchowieństwo, któremu patronuje św. Proboszcz z Ars Jan Maria Vianney. U końca Adwentu warto pomodlić się wspólnie za kapłanów, dziękując Bogu za ich adwentową posługę podczas rekolekcji i spowiedzi.

Wigilie o. Mariusza Tabulskiego

19.12.2017

O. Mariusz Tabulski, definitor generalny zakonu paulinów, zaprosił Tygodnik Katolicki „Niedziela” na świąteczną rozmowę, która odbyła się w szacownej Starej Bibliotece jasnogórskiego klasztoru. Tematem spotkania były wspomnienia dotyczące Świąt Bożego Narodzenia - i te sięgające dzieciństwa, i te przeżywane we wspólnocie paulińskiej.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych pod patronatem J.E. Ks. Abp. Wacława Depo
sobota, 23 grudnia 2017 r. godz. 17.00
Sala Parafialna przy Katedrze św. Rodziny w Częstochowie

Zaproszenie na Mszę św. w intencji obrońców życia

18.12.2017

[Fot. Bożena Sztajner/Niedziela]

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Dziękując serdecznie za troskę o los nienarodzonych dzieci i okazane wsparcie podczas zbiórki podpisów pod Obywatelskim Projektem „Zatrzymaj aborcję” serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za udaną zbiórkę podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję” w naszej archidiecezji.

 

Zostanie ona odprawiona 20 grudnia o godz. 17.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspomagali i zaangażowali się w tę akcję. Zapraszając do wspólnej modlitwy, zapewniamy także o naszej modlitewnej pamięci.

 

Z Bożonarodzeniowym pozdrowieniem

Wolontariusze akcji „Zatrzymaj aborcję”

 

POBIERZ DOKUMENT

Spotkanie Adwentowe dla nauczycieli akademickich

19.12.2017

19 grudnia 2017 r. czyli we wtorek - ZAPRASZAMY wszystkich Nauczycieli Akademickich naszego miasta na spotkanie z abp. Grzegorzem Rysiem. Miejscem spotkania będzie Kościoł Akademicki przy ul. Kilińskiego 132. Godzina 18.00.

DA Emaus/ Częstochowa

Betlejemskie Światło Pokoju

19.12.2017

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło na Jasnej Górze. Spotkanie rozpoczęło się w Sali o. Kordeckiego. Były występy, kolędowanie i życzenia. Uroczyste przekazanie Światła Pokoju miało miejsce podczas Mszy św, której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Tegoroczne akcja przebiega pod hasłem: „W Tobie jest światło”.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Adwent 2017 – Archikatedra sercem Kościoła Częstochowskiego

19.12.2017

„Jezus, Maryja i Józef. Rodzina napełniona Duchem Świętym” oraz 100-lecie parafii archikatedralnej w Częstochowie - to temat tegorocznych rozważań adwentowych w archidiecezji częstochowskiej. Część 13 - Archikatedra sercem Kościoła Częstochowskiego.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

Z „Tęczą” szukamy skarbu

18.12.2017

W najnowszym numerze „Mojego pisma Tęcza” szukamy skarbu. Dowiadujemy się, że najcenniejszym skarbem dla każdego z nas jest Jezus.

ZOBACZ TV NIEDZIELĘ

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
Bóg zapłać za tę pierwszą stację zawierzenia Bogu przez Maryję. Niech dzisiejsze podświetlenie figury Maryi Niepokalanej tym reflektorem będzie symbolem tego wewnętrznego światła, które od Niej zaniesiecie w wasze życie. I na wierność łasce, którą Pan Bóg nam przygotował i przez Jej wstawiennictwo nam ją przekazuje, z serca błogosławię.

Przy figurze Matki Bożej Niepokalanej, 8 grudnia 2012 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA

Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44; fax: +48 34 365 11 82
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75, email: sekretarz @ archiczest . pl

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.