szukaj:
zaloguj:
Kapłani
Spis księży diecezjalnych - uwzględniający roczniki święceń

Spis duchownych uwzględnia daty sakramentu święceń w Diecezji i Archidiecezji Częstochowskiej i obejmuje lata 1926 - 2017. Data święceń jest podana w nagłówku rocznika lub przy nazwisku księdza.

 

 

1926

Berg Seweryn, 3 VI

Dróżdż Czesław, 21 XI

Gawron Władysław, 3 VI

 

1927

Brodziński Jan, 24 VI

Chodorowski Czesław

Gietyngier Ludwik

Tuora Boguchwał

 

1928

Derbis Władysław, 15 VII

Gałązka Ewaryst, 21 XII

Jung Marian, 7 VI

Kucek Jan, 5 II

Maślankiewicz Eugeniusz

Placek Jan, 15 VII

Rożnowski Kazimierz, 15 VII

 

1929

Bartecki  Józef

Brunak Jan, 24 VI

Neuman Alojzy, 9 VI

Patykiewicz Walenty, 9 VI

Stasiński Leon, 9 VI

Strugała Franciszek, 9 VI

Weber Emanuel, 9 VI

Wiktorowski Konstanty, 29 VI

Wróbel Marian

Zebrała Józef

 Zieliński Julian

 

1930

Jaros Roman, 13 VII

Knaś Andrzej, 13 VII

Kiwacz Jan, 13 VII

Krawczyk Józef, 13 VII

Rawicki Antoni

Strzelczyk Franciszek

Szpikowski Tadeusz

Szymczyk Wincenty, 23 XI

 

1931 - 21 VI

Banaszkiewicz Edward

Binkiewicz Maksymilian

Goliński Zdzisław Bp Ord., 28 VI

Karlik Władysław

Kowalski Stanisław, 26 VI

Magott Brunon

Nowak Jucjan

Postrach Józef

Rabsztyn Ignacy

Smogorzewski Jan

Sokół Bolesław

Stoiński Stefan

Wacławiak Stanisław

Wątrobiński Kazimierz

Zawadzki Józef

 

1932 - 29 VI

Babczyński Stefan

Barczyk Józef, 24 I

Brylski Marian, 20 XI

Cieślak Józef

Czechowicz Zygmunt

Depta Jan

Drzazga Ignacy

Dzieniarz Michał

Gałązka Stanisław

Grela Feliks

Gryglewicz Feliks

Guzik Stanisław

Janecki Mieczysław, 24 I

Jaworski Zygmunt

Kałuski Wacław

Kapkowski Romuald

Kowalski Franciszek

Kurczyński Piotr

Matuszek Walenty

Nejman Stanisław

Niedzielski Józef

Paras Stanisław

Perzyna Antoni

Piątek Feliks

Pomorski Stefan

Poroszewski Stanisław

Sośnierz Ludwik

Szmeja Stanisław

Urbański Teodor

Wiśniewski Tadeusz

Wodzisławski Antoni

Zasadzin Władysław

 

1933 - 4 VI

Bertyzel Stanisław

Chwistecki Józef

Guzik Stanisław

Krzyżanowski Marian

Łopaciński Stanisław

Małek Józef

Patynek Stefan

Piecha Fryderyk, 6 V

Porczyński Franciszek

Smółka Stanisław

Wróbel Władysław

 

1934 - 29 VI

Adamus Władysław

Antkiewicz Henryk

Bienias Władysław, 26 VIII

Całusiński Zygmunt

Dujak Edward, 24 VIII

Guzik Wincenty

Janson Józef

Kawalec Błażej

Kopeć Tadeusz

Łosoś Marian, 24 VI

Pluciński Leon

Pluta Władysław

Popczyk Teodor

Sowula Edward

 

1935 - 7 VII

Banasiewicz Witalis, 6 VII

Biela Jan, 29 VI

Bogucki Wacław

Brawata Józef

Domagała Wawrzyniec

Iwański Marian

Kępka Józef

Kowalczyk Wincenty

Kruk Wincenty

Kubica Józef

Lis Bolesław, 21 XII

Litewka Feliks

Minor Marian

Okamfer Stanisław

Pietrusiński Artur

Piwowarski Franciszek, 20 IV

Rzeszewski Marian

Walkowski Mieczysław

Zaborski Zygmunt

 

1936 - 21 VI

Bylka Walerian

Duda Stanisław, 20 VI

Kańtoch Antoni

Kasprzak Władysław, 27 IX

Kobierski Bolesław, 27 IX

Muszkiet Czesław, 27 IX

Polak Edward

Ratuszny Marian

Sapota Stanisław

Soboń Władysław, 27 IX

Zgoda Stanisław

 

1937 - 20 VI

Adamiecki Klemens

Anzorge Stanisław

Dewudzki Marceli

Gogola Stefan

Hereda Emanuel

Joniak Stefan

Konopka Aleksander, 6 V

Lubas Tadeusz

Olek Franciszek

Opałka Serafin

Piega Mieczysław, 21 VI

Poprawa Leon

Ratoń Stanisław

Rąpała Franciszek

Sojka Emanuel

Stasiewicz Edwar

Stępień Wacław, 6 V

Szopiński Ewaryst

Zbieszczyk Fabian

 

1938 - 25 VI

Bar Franciszek, 5 V

Bednarski Konstanty

Brzeziecki Jan

Grunwald Stanisław

Grzybek Stanisław

Karasiński Antoni

Kicyła Karol

Kołodziejczyk Józef, 18 IX

Łabędowicz Fidelis, 29 VI

Madecki Erwin

Mazanek Mieczysław

Nabrdalik Edmund, 26 VI

Nowak Julian, 26 VI

Ojrzyński Tadeusz

Pietrusiński Roman

Seweryn Władysław

Skurczyński Mieczysław, 26 VI

Sztuka Marian

Tajber Mieczysław

Turbański Antoni

Wacławiak Jan

Wiśniowski Teodor

 

1939 - 25 VI

Bajorek Kazimierz

Bułdys Władysław

Danecki Józef

Feruga Józef

Franek Józef

Karp Jan

Kościów Karol

Kruszyński Stefan

Odróbka Józef

Patora Stanisław

Porządek Stanisław

Przybylski Edward, 24 VI

Skrzypiec Adam

Szewczyk Edward

Szweblik Leopold

Świerkowski Henryk

Walkowski Szczepan

Wiertelak Józef

Ździebko Antoni

 

1940 - 12 V

Burchardt Jan

Grzesiak Stanisław

Janda Paweł

Kanafa Bogdan

Komasa Michał

Kowalski Stefan

Kubiś Marian

Kupny Paweł

Lepich Józef

Liszka Edward

Lubas Kazimierz

Mysłek Andrzej

Ortotowski Wacław

Pudełko Franciszek

Pytlawski Stanisław

Seget Piotr

Skórka Protazy

Sowała Kazimierz

Szmal Stefan

Turlejski Piotr

 

1941 - 22 V

Burgiel Bogusław

Chrzanowski Wincenty, 15 VIII

Cisłowski Zygmunt

Frontyczyk Marian

Grabowski Jan

Maciąg Władysław

Musiał Stanisław, 28 V

Musiel Franciszek bp

Nowaczyński Józef

Pustułka Franciszek

Skoczowski Marian

Spyrzyński Czesław

Stefański Witold

Sztajno Antoni

 

1942 - 14 VI

Bieroński Stanisław

Faryś Stefan

Golonka Jan

Gołąb Władysław

Kaczmarczyk Wojciech

Kamiński Czesław

Kidawa Ireneusz

Musiał Gustaw

Piwowarski Stanisław

Podgórski Kazimierz

Świerkowski Henryk

 

1943 - 13 VI

Chłapek Alojzy

Galon Wojciech

Gąsiorek Eugeniusz

Januszewski Franciszek, 19 VI

Kądziołka Stanisław

Marchewka Piotr

Motłoch Edward

Panek Bronisław

 

1944 - 25 III

Bareła Stefan bp ord.

Brachowski Jan

Czupryński Józef, 16 IV

Głomb Antoni

Janowski Adam

Kobiński Lucjan

Korbacz Jan

Kotlewski Alfons

Lewiński Zbigniew

Mateja Tadeusz

Opolski Ignacy

Sękowski Bernard

Szostek Mieczysław

 

1945 - 5 VIII

Antkiewicz Władysław

Bąbiński Henryk, 8 IV

Chutnik Andrzej

Chwalba Bolesław

Fejcho Tadeusz

Flak Stanisław, 8 IV

Janiak Sylwester

Konieczka Władysław

Kowalski Franciszek

Król Zygmunt

Łukaszewski Józef, 8 IV

Pietrzyk Jan

Rabsztyn Jan, 8 IV

Sikorski Bogdan, bp płocki

Smolarek Edward

Trzmiel Michał

Uchnast Stefan

Wesołowski Mieczysław

Woźny Jan, 8 IV

Woźny Stanisław

Zakrzewski Kazimierz

Żurek Bronisław

 

1946 - 9 VI

Adamski Cezary

Jędrzejczyk Stefan

Nowak Jan

Sobczyk Władysław

Zieliński Mirosław

 

1947 - 21 XII

Danielewski Henryk

Miszczyk Stefan, 22 VI

 

1948       

Dziak Ireneusz, 29 VI

Konopka Franciszek, 21 XI

Warzybok Ludwik, 21 XI

Wojtasik Marian, 29 VI

 

1949 - 5 VI

Bujak Edward

Kaczmarek Franciszek

Kochanowski Wincenty

Koral Stefan

Kubik Jan

Mrozowski Alfons

Sznura Wacław

Szwagrzyk Tadeusz bp

Walicki Jan

Zachuta Andrzej

Nawrocki Józef

 

1950 - 28 V

Data Franciszek

Jaworski Jan

Klimas Jerzy

Majcherczyk Włodzimierz

Mańka Tadeusz, 4 III

Markowski Wacław

Mędrek Zygmunt

Raźniak Stanisław

Sojda Józef

Szczurowski Jerzy

Szmigiel Zygmunt

Tomalka Roman

de Ville Eugeniusz

Wieczorek Marian

Wolny Jerzy

 

1951 - 24 VI

Borówka Zbigniew

Buchalski Stanisław

Horzelski Tadeusz

Jackowski Dionizy

Janus Edward

Krzemiński Kazimierz

Majchrzak Ryszard

Morawski Bolesław, 1 XI

Musialik Zdzisław

Naturski Józef

Nowak Fortunat

Noworyta Marian, 24 VI

Omyła Alojzy, 21 VI

Praski Władysław

Stefaniak Eugeniusz

Torbus Zdzisław

Wal Tadeusz

Wiciński Wacław

 

1952 - 29 VI

Andrzejewski Stanisław, 15 VIII

Bałys Jan

Bigaj Stanisław

Chmielarski Wacław

Fedyna Stefan, 15 VIII

Horski Anatol

Jackiewicz Henryk

Janikowski Mirosław

Kempa Czesław

Kołodziejczyk Miłosław Jan bp

Konieczny Stanisław

Kot Antoni

Kucała Stefan, 15 VIII

Łyp Stanisław

Masłoń Honorat

Nikodem Ludwik

Piekarz Stanisław

Rataj Włodzimierz

Szopa Stanisław, 15 VIII

Trzaska Zdzisław, 15 VIII

Wajzner Zdzisław

 

1953 - 28 VI

Barnaś Władysław

Czajor Jan

Golis Władysław

Grecki Józef

Grocholski Józef

Hans Stanisław

Kukuryk Antoni

Lech Stanisław

Michalski Tadeusz

Motłoch Julian

Nagły Marian, 26 VII

Nicpoń Czesław

Szwarlik Kazimierz

Szymonik Wacław

Urgacz Czesław

Węglarz Franciszek

Wyganowski Stanisław

Wysowski Henryk

Źrałek Jan

 

1954 - 27 VI

Bogus Marian

Budzowski Ryszard

Depta Wiktor, 28 III

Gąsior Marian

Gibała Stefan, 6 I

Jagodziński Jan

Jodłowski Franciszek

Kabała Czesław

Kopczyński Stanisław

Kowalski Henryk

Kowalski Jan

Kruszec Józef

Krzyśko Jan

Legutko Leon

Marusarz Franciszek

Miklasiński Piotr, 6 I

Nelec Jan

Nowak Jan

Oberc Adam

Popielarczyk Antoni

Słomian Józef

Sokołowski Leopold

Soluch Jan

Sudoł Michał

Szar Jerzy

Szkoc Jan

Śliwa Antoni

Tomasiewicz Bronisław

Zuchowski Zygmunt

 

1955       

Barszcz Jerzy, 18 XII

Bogdała Stanisław, 26 VI

Boryczka Jan, 18 XII

Chyra Mirosław, 19 VI

Dratwiński Stanisław, 26 VI

Gąsiorowski Marian, 18 XII

Janyszek Zenon, 26 VI

Juda Józef, 26 VI

Kania Alojzy, 18 XII

Kokoszka Eugeniusz, 26 VI

Krawiec Jan, 23 I

Kujawski Wojciech, 18 XII

Kulejewski Zenon, 18 XII

Magewski Jan, 26 VI

Mizera Stefan, 26 VI

Musiel Józef, 26 VI

Płaziak Stefan, 18 XII

Powązka Bolesław, 18 XII

Rachwalik Jan, 18 XII

Szafrański Ryszrad, 18 XII

Tomczyk Czesław, 28 XII

Woda Stanisław, 26 VI

Zadworny Nikodem, 26 VI

 

1956       

Dewudzki Marian, 2 II

Dumała Marian, 28 X

Mrówka Stanisław, 7 X

Radecki Henryk, 21 X

Trepka Adolf, 28 X

Wolak Mieczysław, 29 VI

 

1957       

Berliński Stanisław, 19 I

Błach Stanisław, 19 I

Bołdys Józef, 19 I

Dawczyński Józef, 19 I

Dyrda Jan, 28 VI

Fijołek Stefan, 6 X

Frysiak Ryszard, 24 VIII

Frydrych Rajmund, 19 I

Gierczakowski Rajmund, 24 VIII

Hojwa Stanisław, 19 I

Iliński Zbigniew, 19 I

Jakóbczak Franciszek, 24 VIII

Kaczmarek Władysław, 19 I

Kęsoń Tadeusz, 19 I

Kilan Zdzisław, 19 I

Kończyk Stanisław, 28 VI

Kuliberda Czesław, 19 I

Kuźmiński Roman, 19 I

Marciniak Henryk, 24 VIII

Malatyński Edmund, 24 VIII

Mazurek Remigiusz, 24 VIII

Mendakiewicz Kazimierz, 19 I

Moch Józef, 19 I

Mońka Zenon, 19 I

Mrówka Kazimierz, 24 VIII

Ocytko Stanisław, 19 I

Oset Mieczysław, 6 X

Ostrowski Henryk, 19 I

Pawelec Ireneusz, 6 X

Pilarczyk Zygmunt, 19 I

Pilśniak Zenon, 19 I

Polak Henryk, 24 VIII

Raczyński Zenon, 19 I

Skalik Edward, 24 VIII

Składanowski Mieczysław, 24 VIII

Sobczyński Jan, 24 VIII

Ścigała Stanisław, 24 VIII

Troczyński Kazimierz, 19 I

Ucieklak Czesław, 19 I

Wachowiak Stanisław, 24 VIII

Warzecha Zdzisław, 19 I

Wilczyński Witold, 24 VIII

Woźniak Zygmunt, 24 VIII

Wróblewski Stanisław, 19 I

Wyderka Włodzimierz, 24 VIII

Zyszczak Józef, 19 I

 

1958 - 17 VIII

Bartkiewicz Adam

Bąbski Roman

Bekus Stanisław

Biegański Stanisław

Błaszczyk Zenon

Jędryczewski Tomasz

Kańtoch Tadeusz

Karoń Kazimierz

Kosowski Stanisław, 25 X

Kuflewski Wacław

Leśniczek Rajmund

Łyczbiński Edward

Majchrzak Stanisław

Murat Kazimierz

Nowak Stanisław  abp

Oleś Stanisław

Podgórski Zenon

Przybyłowicz Mirosław

Sawicki Emilian

Stefański Wiesław

Stępień Tadeusz, 25 X

Suchosz Mirosław

Surmiński Włodzimierz

Szatniewski Andrzej

 

1959 - 29 VI

Biskup Jan

Borówka Robert, 16 VIII

Chądzyński Eugeniusz

Duda Józef

Fronczak Jan

Grzegorczyk Kazimierz

Hyra Zygmunt, 16 VIII

Jezierski Marian

Kania Józef

Kochel Stanisław

Kołodziejczak Kazimierz

Kowalski Jerzy

Kuzia Marian

Najman Florian

Olszewski Tadeusz

Sas Franciszek

Stefański Ryszard

Stępień Eugeniusz, 16 VIII

Szydło Henryk

Tłustochowicz Zdzisław

Torbus Włodzimierz

Trząski Mirosław

Walaszczyk Stanisław

Zimoch Kazimierz

 

1960 - 29 VI

Bijata Tadeusz

Bilewicz Stefan

Chrzęstek Edward

Chwał Czesław

Cisowski Jan

Duda Jan

Hatlapa Zdzisław

Jabłoński Czesław

Janik Wiesław

Kamiński Tadeusz

Kasprzyk Marian

Kiedos Jan

Klusa Tomasz

Kosior Edward

Leks Jan

Matuszczyk Stanisław

Matysiak Stanisław

Pabiasz Władysław, 7 VIII

Pacek Stanisław

Paruzel Zygmunt

Pilak Henryk

Skubała Krzysztof

Stokowski Tadeusz

Struski Janusz

Szczypior Jan

Sztama Edward

Ślęzak Grzegorz, 16 X

Świątek Stanisław

Turlej Antoni

Wawszczak Zygmunt

Wideryński Bogusław

Wrzalik Stefan

 

1961 - 29 VI

Błasik Franciszek

Dobranowski Henryk, 13 VIII

Dylakiewicz Wojciech

Dylus Franciszek, 13 VIII

Franczak Józef

Franelak Józef

Jankowski Marian

Józefczyk Stanisław

Kołodziejczyk Eugeniusz

Kowalski Mirosław, 9 IV

Krzyszkowski Stanisław

Łysikowski Piotr

Maciążek Zygmunt

Mikołajczyk Marian, 1 X

Naróg Edward

Olczak Czesław

Oleszczyk Stanisław

Osuch Jan, 15 X

Pierzchała Alferd

Płatek Edward, 13 VIII

Radek Zdzislaw

Rakowski Janusz

Rogowicz Bogdan, 13 VIII

Skubiś Ireneusz

Stochniałek Marian

Strzelczyk Tadeusz

Suchos Henryk

Wieczorek Eugeniusz

Związek Jan

 

1962 - 29 VI

Bekus Bernard

Borecki Stanisław, 30 IX

Cieśla Stanisław, 7 IV

Cisłowski Władysław, 21 VI

Czapla Antoni

Czernek Edward

Dyga Mieczysław

Dziurski Józef

Gonera Tadeusz

Grabowski Stanisław

Klempa Ryszard, 12 VIII

Kleta Antoni, 30 IX

Kułak Henryk

Łada Henryk

Matras Tadeusz

Mularczyk Stanisław

Przebięda Stanisław

Rymek Stefan

Sikora Stanisław

Skrzek Zdzisław

Sokołowski Ksawery

Tomzik Wiktor

Trzewiczek Bogusław

Uchnast Zenon, 22 XII

Włodarski Władyslaw

Wit Zbigniew

Woldan Zdzisław

Zgrzebny Józef

 

1963 - 30 III

Klekot Józef

Kopica Andrzej, 18 VI

Więcławik Roman

 

1964 - 17 V

Atłasik Bogusław

Bernaś Józef

Chmiest Jan

Dańkowski Józef

Kapuściński Mieczysław

Klimowicz Tadeusz

Kowalczyk Zdzisław

Kucharski Lucjan

Malasiewicz Karol

Małecki Zdzisław

Marczewski Jan

Mądry Kazimierz

Mędera Stanisław

Mizerski Adam

Moras Zdzisław

Mszyca Andrzej

Nir Roman

Pabiasz Marian

Pamuła Stanisław

Smużniak Stanisław

Sroka Zygmunt

Witek Michał

Włodarczyk Stanisław

Wyrwa Aleksander

 

1965 - 20 VI

Długosz Antoni Józef Bp

Gal Józef

Gębka Stanisław

Gilski Zdzisław

Juszczyk Henryk

Karwata Józef

Kubiesa Andrzej

Lubiszewski Eugeniusz

Milewski Stanisław

Olek Józef

Ośródka Józef

Sojczyński Jerzy

Szafraniec Stanisław

Szubert Wacław

Wachułka Antoni

Wojtuszkiewicz Stanisław

Wołoszyn Stanisław

Wrona Stanisław

Wróbel Zygmunt

Zagórski Leonard

 

1966 - 18 VI

Antczak Stanisław

Błaszczyk Jan, 27 II

Grzywacz Kazimierz

Idasiak Antoni

Klimczak Czesław

Misiara Stanisław

Niezgoda Jan

Rospondek Stanisław

Skwara Witold

Syrek Kazimierz

Szymonik Kazimierz

Todos Zygmunt

Woda Kazimierz

 

1967 - 18 VI

Grodek Tadeusz

Kuchciński Jerzy

Kuliga Jan

Łabuś Zenobiusz

Małolepszy Tadeusz

Mielczarek Kazimierz

Najman Kazimierz

Nestorowicz Mirosław

Preder Bronisław

Turek Leszek

Wątek Marian

Żurek Bogdan

 

1968 - 2 VI

Bednarz Zdzisław

Chyła Tadeusz

Gajda Janusz

Gatner Józef

Kubica Hieronim

Morawiec Andrzej

Moroń Andrzej

Zarzycki Zygmunt

Zatoń Alojzy

Zdulski Jan

 

1969 - 25 V

Gomułka Jan

Gwiazda Zdzisław

Klimas Krystian

Kosielak Stanisław

Krzyszkowski Ryszard

Mielczarek Czesław

Pawlik Stanisław, 13 VI

Pazera Wojciech

Solarz Henryk

Szymoniak Zenon

Śmigielski Tadeusz

Tronina Antoni

Wachowski Józef

Walaszczyk Andrzej

Wiciński Edward

Wilk Jan

Zbirek Stanisław

 

1970 - 17 V

Cios Zygmunt

Kocot Stanisław

Kucała Stanisław

Lęśniowski Stanisław

Pietrus Henryk

Sikorski Stanisław

Tomala Andrzej

Trzebski Ireneusz

Zielonka Józef

 

1971 - 30 V

Balicki Piotr

Bocianowski Tadeusz

Haraziak Zenon

Kantor Jan

Kiedos Stanislaw

Ławniczek Antoni

Musiał Benedykt

Szymocha Szymon

Zasępa Tadeusz

 

1972 - 21 V

Betka Henryk

Bodziachowski Jerzy

Cejnóg Jan

Centkowski Henryk

Chylewski Janusz

Fit Stanisław

Gawron Krystian

Grzyb Eugeniusz

Górnicki Zbigniew

Jachimczak Stefan

Knysak Jerzy

Kononow Jan

Mendakiewicz Stanisław

Michalak Andrzej

Mielczarek Józef

Orszulak Henryk

Pikos Stefan

Siudy Teofil

Wódka Leon

Wójcik Tadeusz

Życiński Józef abp lubelski

 

1973 - 10 VI

Bachorski Marcin

Bednarek Jan

Borucki Józef

Gaj Marian

Gołkowski Leonard

Grzesik Ryszard

Kaczmarek Antoni

Kałuża Maciej

Kania Donat

Kobyłkiewicz Tadeusz

Kordas Józef

Korgól Tadeusz

Krakowski Edward

Kuliberda Jerzy

Mermer Marian

Migocki Ryszard

Oleksy Julian

Oleś Andrzej

Oślislo Herbert

Sarowski Stanisław

Sikora Mirosław

Siółko Mirosław

Smak Jan

Urbański Stanisław

Wajs Jan

Włodarczyk Jan

Wojcieszak Marian

Zielony Bogusław

 

1974 - 2 VI

Bednarski Kazimierz

Bednarz Józef

Bojarski Edward

Cudak Emil

Dębski Lech

Głębocki Marek

Grela Janusz

Kańka Andrzej

Kornacki Andrzej

Korpeta Wiesław

Koźmin Jan

Madejski Antoni

Piśniak Alfred

Stemplewski Józef

Styczyński Stanisław

Szostek Leszek

Urbanek Janusz

 

1975 - 18 V

Chaładyn Bronisław

Duda Marian

Gonera Wojciech

Kijak Bogdan

Kołek Leon

Kubat Piotr

Kubiak Roman

Lubieniecki Jan

Miarka Mieczysław

Niezgoda Zdzisław

Nowakowski Lucjan

Pacud Henryk

Romański Edward

Stacherczak Idzi

Szymanek Lechosław

 

1976 - 16 V

Borowiec Jerzy

Dudek Zbigniew

Kluba Zbigniew

Kmieć Jacek

Kopeć Mieczysław

Krzemiński Piotr

Mazur Józef

Sobczyk Leonard

Witkowski Janusz

Wolny Stanisław

 

1977 - 29 V

Brzęczek Jerzy

Chłąd Stanisław

Darłak Jan

Gaik Jan

Ilków Emil

Jacuński Zbigniew

Jasionek Stanisław

Kajdas Ireneusz

Krasowski Wojciech

Perczak Roman

Sambor Jan

Stelmaszczyk Mirosław

 

1978 - 14 V

Babczyński Maciej, 22 I

Bacia Janusz

Barański Krzysztof

Błaszczyk Zygmunt

Foltyński Józef

Grzyb Witold

Iłczyk Stanisław

Jagiełło Roman

Kałdon Jan, 22 I

Merta Marian

Michniewski Andrzej

Mielczarek Jerzy

Niemiec Henryk

Politański Stanisław

Rakowiecki Roman

Ściebura Tadeusz

Sikorski Eugeniusz

Sroślak Stanisław

Szecówka Roman

 

1979 - 27 V

Ambroży Stanisław

Berdys Jan

Borutka Tadeusz

Duźniak Jan

Filipecki Andrzej

Grzyb Jerzy

Koper Marian

Krzeszowski Kazimierz

Kuliś Jerzy

Marszałek Andrzej

Mendak Czesław

Nogaj Zdzisław

Nowak Honorat

Nowicki Jan

Orzeszyna Gabriel

Orzeszyna Jan

Papiernik Mieczysław

Parnowski czesław

Rakoczy Janusz

Wątroba Jan bp

Zieliński Wiesław

 

1980 - 25 V

Antoniak Jan

Batorski Jan

Bil Andrzej

Ćwikła Jan

Domagała Andrzej

Gorgoń Henryk

Gzieło Dominik

Koczur Jaroslaw

Kos Józef

Ładocha Stanisław

Pala Stanislaw

Przybyś Adam

Rosa Marek

Sobański Marek

Szczerba Marian

Szwarcer Antoni

 

1981 - 7 VI

Bachowski Adam

Bełkot Krzysztof

Biedroń Zbigniew

Blajer Bogdan

Dębski Jerzy

Furgoł Zygmunt

Kacperczyk Andrzej

Kaczmarek Józef

Kowalski Henryk

Kundzicz Marek

Marciniak Ryszard

Otręba Marek

Podsadniak Dariusz

Rozpończyk Grzegorz

Skoczny Włodzimierz

Straż Stanisław

Szczepański Marian

Walaszczyk Leszek

Wyporski Stefan

 

1982 - 30 V

Banasiak Grzegorz

Banaszek Andrzej

Baranowski Roman

Czernecki Marek

Gontek Włodzimierz

Ignasiak Bogdan

Kłys Jerzy

Kubisa Jan

Kutynia Aleksander

Łyp Stanisław

Machura Ryszard

Maciejewski Gabriel

Maj Jan

Majcherczyk Krzysztof

Małota Jerzy

Mirowski Czesław

Pękalski Andrzej

Płomiński Wiesław

Regulski Ryszard

Sołtysiak Adam

Stasiak Andrzej

Szymiec Henryk

Świerdza Kazimierz

Tyburski Stanisław

Wolski Jarosław

Wyrwich Piotr

Zalewski Kazimierz

 

1983 - 22 V

Badura Władysław

Bożek Marek

Bryłka Ryszard

Cer Roman

Combik Jerzy

Darłak Edward

Gajda Zenon

Gancarek Stanisław

Gębala Krzysztof

Hadała Wojciech

Knurzyński Krzysztof

Matysiak Stanisław

Mendelewski Krzysztof

Molenda Andrzej

Mucha Jan

Pękalski Witold

Sambor Sławomir

Siwek Tadeusz

Skotnicki Jerzy

Skrobot Ireneusz

Sobota Ryszard

Szlenzak Jarosław

Świerczyński Jacek

Turoń Mirosław

Wawer Kazimierz

Wieczorek Zbigniew

Wnuk Mirosław

Zgrzebny Zdzisław

 

1984 - 10 VI

Adrjanek Ryszard

Bąkowicz Wiesław

Błasiński Józef

Borek Adam

Bubak Eugeniusz

Gasiński Stanisław

Gliszta Andrzej

Janczyk Czesław

Jarząbek Wiesław

Kaczmarek Sławomir

Kołczyk Leszek

Kopysta Andrzej

Kowalik Andrzej

Kowalski Aleksy

Łachut Tadeusz

Pasierb Adam

Pustelnik Krzysztof

Ręczak Jerzy

Selejdak Ryszard

Simiński Zdzisław

Sobota Andrzej

Sroka Janusz

Stępień Andrzej

Sudoł Stanisław

Tabor Stanisław

Turlejski Marek

Wilk Mirosław

Woszczyk Eugeniusz

Wójcik Zdzisław

 

1985 - 26 V

Binek Jarosław

Dyliński Jan, 31 VIII

Gnidziński Marek

Kalkowski Jacek

Kierat Jan

Kościelny Józef

Kozłowski Bernard

Krzyśko Eugeniusz

Magott Marcel

Majchrzak Jerzy

Piekarski Jan

Pietrzak Ryszard

Pikuła Zenon

Reterski Zdzisław

Sęk Włodzimierz

Wielgos Janusz

Wybański Stanisław

 

1986 - 18 V

Arkit Antoni

Armatys Krzysztof

Barszczak Stanisław

Bartoszuk Sławomir

Berdys Zbigniew

Błaszkiewicz Krzysztof

Chałupka Andrzej

Czerniejewski Marian

Fryś Jacek

Kieraś Kazimierz

Kowalik Włodzimierz

Kozłowski Marian

Litwa Stanisław

Mońka Krzysztof

Nowak Dariusz

Nowak Paweł

Pluta Mariusz

Ptak Marek

Sikora Marek

Słowikowski Ryszard

Szeliga Łucjan

Szybalski Krzysztof

Wyrwich Jacek

Żwirek Robert

 

1987 - 17 V

Bielecki Jerzy

Biskup Gabriel

Bugajski Andrzej

Galasiński Sławomir

Jacniacki Krzysztof

Kowalczyk Janusz

Kozłowski Marian

Kret Andrzej

Kulka Sylwester

Latacz Dariusz

Lisiecki Jan

Łabuda Marek

Łakomy Marek

Łukasik Grzegorz

Majchrzak Marek

Masłowski Sławomir

Matlingiewicz Zygmunt

Miękina Krzysztof

Niziołek Jan

Nowak Antoni

Pamuła Robert

Parusiński Andrzej

Pawelak Zenon

Pieśniewski Janusz

PietrzykTadeusz

Rabenda Henryk

Rudnicki Adam

Sroka Jarosław

Stich Tadeusz

Szumilas Marek

Turlejski Marek

Turski Krzysztof

Walczak Władysław

Wieczorek Andrzej

Wieczorek Jan

 

1988 - 22 V

Bednarz Piotr

Bil Witold

Boral Jarosław

Dura Stanisław

Dzierżanowski Grzegorz

Gibała Stanisław

Górski Krzysztof

Jamrozik Krzysztof

Kandziora Sławomir

Karaś Sławomir

Kępa Sebastian Józef

Konieczny Stanisław

Kotyl Stanisław

Łazarski Tomasz

Modliński Adam

Olejniczak Marek

Pacyna Marek

Panek Aleksander

Przybyłko Artur

Ptaszek Czesław

Schabowicz Tomasz

Skibiński Jan

Skipirzepa Zygmunt

Słomian Krzysztof

Sochański Wiesław

Sołtysiak Marek

Świtalski Janusz

Tkacz Wojciech

Walczyk Marek

Wiecha Włodzimierz

Wojtysek Sławomir

Zieliński Sławomir

 

1989 - 14 V

Bendkowski Krzysztof

Białek Włodzimierz

Bigaj Zbigniew

Chobot Grzegorz

Dusza Henryk

Grześlak Andrzej

Kaleta Cezary

Kostrzewa Paweł

Kowalski Wojciech

Marzec Paweł

Miśta Krzysztof

Mordalski Adam

Morga Marian

Niedziela Dariusz, 17 IX

Noszczyk Grzegorz

Nowak Tomasz

Sendal Marek

Szymonik Marian

Stępień Andrzej

Torchała Wojciech

Wadas Jan

Włoch Marek

Woszczyk Maciej

Wrona Tomasz

Zając Dariusz

Zając Jarosław

 

1990 - 3 VI 

Bednarski Stanisław

Chwał Andrzej

Ciołek Stanisław

Cisowski Marek

Cisowski Tomasz

Cocyk Jacek

Cyran Włodzimierz

Fuljanty Jacek

Góra Antoni

Hrabia Adam

Jachna Marek

Klekowski Maciej

Kłopot Janusz

Leśniczek Damian

Łodziński Roman

Łukasik Wieńczysław

Markowicz Piotr

Michalak Jacenty

Mielczarek Dariusz

Mieszała Stanisław

Mikoś Adam

Musiał Piotr

Orzeszyna Krzysztof

Patyk Roman

Płatek Krzysztof

Sablik Jacek

Serwatka Stanisław

Smugorzewski Piotr

Sobera Tomasz

Tronina Sylwester

Umański Ryszard

Wlaźlak Władysław

Wyjadłowski Marek

Zieliński Jacek

Żmuda Tadeusz

 

1991 - 19 V

Bełżek Dariusz

Bukalski Stanisław

Ciepielski Jacek

Cuda Marek

Czerwiński Leszek

Drobiec Wojciech

Dymek Grzegorz

Ginter Jarosław

Grela Grzegorz

Janik Sławomir

Jasiński Andrzej

Koclęga Jan

Koszut Adam

Kot Wieńczysław

Kowaliński Andrzej

Łyskowski Artur

Malanowski Andrzej

Martyka Stanisław

Mizera Piotr

Olczyk Arkadiusz

Orzechowski Mirosław

Pelczarski Wojciech

Plaszczyk Janusz

Rozpiątkowski Paweł

Rykała Andrzej

Stanek Benedykt

Stępień Andrzej

Stryczek Jacek

Szczęsny Krzysztof

Tuczapski Dariusz

Woch Jarosław

Wójcik Mirosław

Zaręba Marek

Zyzik Adam

 

1992 - 7 VI

Chudy Mariusz

Con Dariusz

Dyjan Tomasz

Grąbkowski Jerzy, 4 VI

 

Hernoga Piotr

Kubik Sylwester

Łukowski Lesław

Maślankiewicz Marek

Rapcia Mirosław

Sobański Marek Czesław, 4 VI

Sobuś Paweł

Stukus Piotr

Tukaj Jacek

Wach Mieczysław

Wodzisławski Sławomir

 

1993 - 30 V

Gruca Andrzej

Jeż Zbigniew, 18 XII

Lota Remigiusz

Martyna Adam Maciej, 29 IX

Mikołajczyk Tadeusz

Molka Jacek

Przybylski Andrzej bp

Pyzik Rafał

Reczek Jacek

Trała Zbigniew

Walterowicz Piotr

Witecki Zbigniew

Zabłocki Grzegorz

Zabraniak Sławomir

Zalejski Zbigniew

 

1994 - 22 V

Bętkowski Artur

Gancarek Jacek

Gołuchowski Szymon

Grabowski Jarosław

Jenonek Marek

Kieras Czesław

Kuliberda Andrzej

Latos Marek, 10 IX 1994

Maciaszek Paweł

Michalewski Jacek

Poniewiera Maciej

Próchnicki Wojciech

Wachowski Jerzy

Wites Marek

Wolnicki Paweł

Wódka Wojciech

 

1995 - 4 VI

Aleksander Stanisław

Ceglarek Roman

Galec Marek

Karczewski Andrzej

Kłos Paweł

Kołodziejczyk Jacek

Leśniewski Stefan

Marciniec Jacek

Pisarek Roman

Rajczyk Robert

Smuga Krzysztof

Woźniak Mariusz

Wylaź Szczepan

 

1996- 25 V

Chrzanowski Andrzej

Czarnecki Marek

Fałkowski Piotr

Foryś Robert

Frukacz Mariusz

Hadaś Paweł

Heluszka Zbigniew

Jeziorowski Krzysztof

Kipigroch Stanisław

Mońka Marcin

Nemś Robert

Ogorzały Józef

Orzeszyna Tadeusz

Parkitny Janusz

Pawełczyk Tomasz

Słabiak Tomasz

Sztaba Mariusz

Wojtyla Janusz

Wierzba Jacek

Woźniak Robert (14 XII 1996)

Zaborski Piotr

 

1997- 17 V

Dragan Tomasz

Foltyński Mariusz

Gil Tomasz

Jarząbek Tadeusz

Knop Tomasz

Kopcik Gabriel

Kurczaba Jacek

Łyżba Mariusz

Marczewski Paweł

Madoń Szczepan

Ostojski Sławomir

Rosłanowski Janusz

Sewerynek Andrzej

Węgrzyn Mikołaj

Wierzba Grzegorz

Wujec Rafał

 

1998- 30 V

Bąkowicz Krzysztof

Chałupczyński Dariusz

Cyparski Grzegorz

Droździk Mieczysław

Goska Stanisław

Kozieł Wojciech, 7 X

Krawczyk Tomasz

Król Tadeusz

Legierski Jan

Melak Rafał

Nowak Krzysztof

Pałka Grzegorz

Rataj Roman

Żurek Tomasz

 

1999- 22 V

Bator Marek

Dziembowski Roman

Dziub Krzysztof

Jasiński Rafał

Kistela Daniel

Kowalski Bogumił

Kula Paweł

Latawski Łukasz

Malczyk Adam

Mularczyk Mariusz

Nieznański Andrzej, 13 XI

Panek Rafał

Stopikowski Artur

Szwedzik Adam

Święch Marcin

Tkacz Adam

Tkacz Krzysztof

Ułamek Grzegorz

 

 

2000 -10 VI

Fogelman Adam

Gudowski Arkadiusz

Knaga Marcin

Kordela Tomasz

Krutin Zbigniew

Kwiczor Jan

Lesiakowski Paweł

Płaneta Grzegorz

Rak Krzysztof

Rasztar Sylwester

Rutkowski Piotr

Stępień Zbigniew

Szumera Grzegorz

Świątek-Brzeziński Robert

Woldan Marek

 

Woźniak Robert

Zawierucha Tadeusz

 

 

2001 - 2 VI

 

Frączek Robert

Gach Dariusz

Garbiec Karol

Glen Robert

Ignasiak Wojciech

Kosecki Bartłomiej

Krulik Krzysztof

Lamek Paweł

 

Laskowski Łukasz

Mastalerz Cezary

Mazur Dariusz

Mikrut Jerzy

Otręba Paweł

Paszka Grzegorz

Poryzała Marek

Postrożny Piotr

Praski Rafał

Psota Tomasz

Skupień Bogdan

Szczecina Jacek

Szulakiewicz Wojciech

Więdłocha Wojciech

Zawisza Rafał

 

2002 - 18 V

Borówka Błażej

Ciastek Sebastian

Drozdek Jacek

Franelak Krzysztof

Gaura Wojciech

Gładysz Marcin

Kuśmierek Dariusz

Oset Maciej

Pabich Marek

Pikuła Norbert

Słaby Grzegorz

Szatlewski Paweł

Wiatrowski Seweryn

Zieliński Piotr

 

2003 - 7 VI

Chaładus Jan 

Ćwikliński Rafał 

Gaborski Marek

Gieszczyk Mariusz 

Gmyrek Roman   

Gniła Rafał

Grohs Robert   

Horyń Rafał  

Kapuściński Jacek

Kosny Grzegorz

Kowalski Rafał

Kubiczek Tomasz  

 

Kusa Daniel  

Mruszczyk Mariusz  

Patek Grzegorz  

Pietrzak Arkadiusz  

Rydz Michał  

Sikora Adrian  

Szatkowski Grzegorz  

Terka Mariusz Piotr

Turczyn Tomasz  

Wieczorek Michał

 

2004 - 29 V

Ambroży Leszek

Bednarski Sławomir

Felczuk Marcin

Gancarek Paweł

Grzesiak Rafał

Janik Mariusz

Krupiński Stanisław

Mordalski Robert

Pabiańczyk Michał

Porębski Sławomir 

Rychlik Radosław

Solarczyk Michał

Sowa Szczepan

Śleziak Tomasz

Tarasek Robert

Werczyński Radosław

Wesołowski Przemysław

Wojtan Łukasz

Wróbel Paweł

 

2005 - 14 V

Dzierzkowski Paweł

Kośny Tomasz

Krawczyk Zbigniew

Motyka Janusz

Polak Mirosław

Szczepańczyk Dariusz

Szczęsny Paweł

Tomczyk Norbert 

 

2006 – 3 VI

Chrzęstek Mirosław Piotr

Chrzęstek Tomasz Jan

Dybowski Łukasz Karol

Gaj Andrzej

Jędrzejczyk Mariusz Adam

Juszyński Krzysztof Mariusz

Kanus Tomasz       

Krawczyk Tomasz Krzysztof

Krupa Tomasz 

Okulski Piotr Robert

Saternus Arkadiusz Marcin

Woźniak Marek

 

2007 - 26 V

Chalusiak Tomasz

Ciemcioch Damian

Dyktański Łukasz 

Fidura Krzysztof 

Gajek Grzegorz

Galus Daniel

Konieczny Adam

Korzeniec Michał

Krawczyk Michał

Łęski Krzysztof

Nabiałek Mariusz

Rumik Marcin

Sowa Piotr

Wyrozumski Sebastian

 

2008 - 10 V

Cygan Konrad Jerzy

Jaskuła Michał

Jurczyk Artur Jakub

Kaczmarek Piotr Jarosław

Kostrzewski Paweł Cezary

Laskowski Tomasz Piotr

Piec Grzegorz Adam

Placek Piotr Przemysław

Raczyński Jakub Piotr

Rotengruber Łukasz Marcin

Sakowski Łukasz Jarosław

Sokalski Piotr

Stanula Grzegorz 

Żywiołek Grzegorz Krzysztof

 

2009 – 30 V

Chudy Kamil

Chudy Tomasz Adam

Cichoń Michał Konrad

Cielibała Paweł Zbigniew

Janiec Piotr 

Korczak Jerzy Łukasz

Kęciwilk Marcin Paweł

Kulasiewicz Paweł

Kwiatkowski Damian Tomasz

Mucha Tomasz Marcin

Radoliński Wojciech

Sak Krzysztof

Sowa Jarosław Paweł

Szczepańczyk Łukasz Henryk

Wypych Arkadiusz

 

2010 – 22 V

Bakalarz Mariusz

Berdys Sławomir

Biedak Michał

Błaszczyk Tomasz

Dzieszkowski Adam

Kałuża Emil 

Kamiński Piotr Paweł

Makles Arkadiusz

Małolepszy Błażej

Motylewski Szymon

Mozler Łukasz

Polak Adam

Schönwalder Przemysław

Stępień Łukasz

Stępniak Szymon

Torchalski Wojciech

Trynda Łukasz

Zadrożny Kamil

 

2011 - 11 VI

Banach Adam

Bil Paweł  

Dembowski Andrzej

Filipczyk Zygmunt

Gajda Kazimierz

Kęsik Kamil

Kipigroch Rafał

Klimczak Szymon

Mazurek Łukasz

Molenda Piotr

Połacik Łukasz

Skrzypczyk Marek 

Śleziak Stanisław

Woźniak Michał

 

2012 – 26 V

Borowik Grzegorz

Dratwa Adrian

Kałuża Grzegorz

Ociepka Mateusz

Omyła Rafał

Pilarski Dariusz

Tokarz Kamil

Widera Damian

Witek Andrzej

Zimny Michał 

Żyzny Konrad

 

2013 - 18 V

Fertacz Adrian

Górecki Paweł

Jędrzejski Michał

Klekociński Piotr

Kocoł Mariusz 

Krzyszkowski Damian

Leszczyk Marek

Olejnik Andrzej

Orzechowski Wojciech

Szczypiór Marcin

Wróbel Paweł

 

2014 – 7 VI 

Bardelski Bartłomiej 

Paśnik Adam 

Wątroba Michał 

Wszołek Andrzej 

 

2015 – 23 V

Dróżdż Adam Wojciech

Dybaś Grzegorz Paweł

Mach Patryk Zbigniew

Szymoniak Dawid

Widera Michał Adam

 

2016 – 14 V

Gryz  Krzysztof  

Kijas Jacek  

Modrzejewski Maciej  

Podlewski  Tomasz  

Skornia Marcin  

Żydoń  Dariusz

   

2017 - 3 VI

Dobrowolski Kamil

Kępka Adam

Kowalewski Dawid

Lubczyński Bartosz

Sokalski Michał

Szeląg Piotr

 

2017 - 27 V (Diakonat)

Bednarek Mariusz 

Białas Rafał 

Biś Wojciech

Cieśla Kamil 

Kasprzak Bartosz 

Kidawski Kamil 

Magiera Damian 

Młynarczyk Adam 

Środa Rafał 

ARCYBISKUP
DR WACŁAW DEPO METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
MYŚLI APELOWE
W Liście do rodzin Błogosławiony Jan Paweł II podkreślił, że biografia i genealogia każdego człowieka, każdego z nas rozświetla się w życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Dzisiaj to światło z Taboru pokazało nam drogę do życia, bo tam gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość, tam jest nie tylko światło, tam jest również życie.

18 lutego 2012 r.
KALENDARIUM
25 III 1992 - ustanowienie Archidiecezji Częstochowskiej bullą Totus Tuus Poloniae Populus
LITURGIA

Kuria Metropolitalna
Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa
tel.: +48 34 324 10 44; fax: +48 34 365 11 82
email: kuria @ archiczest . pl

Sekretarz Księdza Arcybiskupa:
ks. Mariusz Trojanowski
tel.: 34 324 33 75, email: sekretarz @ archiczest . pl

Kuria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – 13.00;
czwartek – g. 11.00 – 13.00; oraz g. 14.00 – 16.00.
Kuria jest nieczynna w soboty i niedziele
oraz w następujące dni: zobacz.