Dzień Wolontariusza z Klubem Wolontariatu Akcji Katolickiej

06.12.2017

Sentencja którą dobrze znamy z lektury "Małego Księcia", Antoine de Saint-Exupery: -"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", najlepiej oddaje wymiar zaangażowania i pracy członków Klubu Wolontariatu Akcji Katolickiej, którzy po zajęciach szkolnych swój własny czas poświęcają na pracę z małymi dziećmi, niepełnosprawnymi osobami i seniorami.

 

FOTORELACJA

W ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na 5. grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, wolontariusze KWAK z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, by podzielić się swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi oraz seniorami. Podczas prelekcji, koordynujący pracę KWAK o. Jan Filipek OSPPE oraz Rafał Matuszewski, wraz z wolontariuszami opowiadali o pasji pomagania osobom w podeszłym wieku,  niepełnosprawnym dzieciom oraz potrzebującym wsparcia rówieśnikom.

Duże zainteresowanie wśród kłobuckiej młodzieży wzbudziło świadectwo wolontariuszy: Michała, Tomka i Sebastiana, którzy dzielili się swym doświadczeniem pracy z dziećmi w Domu Małego Dziecka w Częstochowie. Częstochowska młodzież zachęcała swych rówieśników do pójścia w swoje ślady i "wstania z kanapy", by służyć bezinteresowną pomocą drugiemu człowiekowi. Zwłaszcza temu, który jest spychany poza margines życia społecznego. Wolontariusze przypomnieli również swym słuchaczom, że zawsze należy wspierać osoby słabe i pamiętać o słowach Pana Jezusa, który powiedział, że: "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" (Dz 20,35).

 

Artur Dąbrowski - prezes DIAK

Kuria Metropolitalna Al. NMP 54, 42-200 Częstochowa 34 324 10 44, 34 324 96 28; fax: 34/ 365 11 82
Sekretarz Księdza Arcybiskupa: ks. Mariusz Trojanowski, 34 324 33 75, sekretarz @ archiczest . pl
Kuria czynna: poniedziałek, wtorek, środa, piątek – g. 9.00 – g. 13.00; czwartek – g. 11.00 – 13.00; g. 14.00 – 16.00. W soboty i niedziele Kuria jest nieczynna.