VII Kongres Misyjny Dzieci

Błogosławiony papież – Jan Paweł II nauczał, że „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci jest najlepszą szkołą wiary dla najmłodszych”
W imieniu Księdza Arcybiskupa Wacława Depo zapraszam Dzieci z każdej Parafii na wyjątkowe spotkanie dziecięce w ROKU WIARY, które odbędzie się 31.05.2013r ( piątek- dzień wolny od zajęć szkolnych) w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie – Mrzygłodzie. Proszę o przekazanie tej informacji księżom, katechetom i opiekunom grup dziecięcych w parafii, oraz zorganizowanie Pielgrzymki Dzieci w tym dniu do Myszkowa-Mrzygłodu. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkie dzieci i wspólnoty dziecięce o szczególnie dzieci I Komunijne i Rocznicowe. Każda parafia obecna na spotkaniu będzie wpisana do historycznego listu – „Chlebka wiary”, który prześlemy do papieża Franciszka.

PROGRAM KONGRESU, 31.05.2013, MYSZKÓW-MRZYGŁÓD

10.00 POWITANIE UCZESTNIKÓW (zgłoszenie grup – animacja muzyczna)

10.15 PODRÓŻ PRZEZ KONTYNENTY
ŚWIADECTWA MISJONARZY Z AZJI I AFRYKI

11.00 KATECHEZA – Anna Sobiech, Sekretarz krajowy PDMD
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW: (plastyczny, recytatorski i teatralny)

12.00 EUCHARYSTIA – ks. Arcybiskup Wacław Depo – Metropolita Częstochowski POSŁANIE MISYJNE I DZIELENIE SIĘ CHLEBKAMI WIARY

Informacje dla Opiekunów grup: Księży, Katechetów Wychowawców i Animatorów

1. Przed wyruszeniem na Kongres należy pamiętać o przygotowaniu i przywiezieniu ze sobą transparentu z nazwą miejscowości, parafii, szkoły lub z wybranym hasłem.

2. Zabieramy ze sobą zrobione „CHLEBKI WIARY”, na których wypisujemy jakąś, sentencje, myśl, tekst na temat wiary. Każdy uczestnik powinien zrobić taki „CHLEBEK WIARY – np. z kolorowego kartonu lub innego materiału. W czasie naszego spotkania podzielimy się naszą wiarą obdarowując się wzajemnie, wymieniając „ Chlebki wiary”. Dzieląc się „Chlebkiem wiary” damy wobec siebie świadectwo naszej wiary, które pomoże nam iść odważniej droga wiary w naszym życiu.

3. Wszyscy ubieramy się w stroje kolorowe, które utworzą pięć grup kontynentalnych: Afryka -zielony;Ameryka–czerwony;Azja-żółty;Europa-biały;Oceania-niebieski(jeden kolor do wyboru dla grupy)

4. Opiekun i grupa, przy zgłoszeniu w recepcji, otrzyma dyplom uczestnictwa i pamiątki spotkania.

5. Miejscem spotkania: Sanktuarium NMP Różańcowej w Myszkowie – Mrzygłodzie, ul. Królowej Jadwigi 9.(Dojazd autokarem na miejsce lub pociągiem co godzina z Częstochowy w kierunku Katowic)
4. Recepcja i wejście na Plac od godz. 9.30. Przy zgłoszeniu grupy odpowiedzialny wpłaca 2 zł za każdego uczestnika otrzymując w zamian upominki spotkania: śpiewniczek, czapkę w kolorze kontynentalnym, dyplom, różaniec misyjny. Złożone ofiary przekażemy na misje jako pomoc dla dzieci, które jeszcze nie znają Jezusa i umierają z głodu i nędzy.(Możliwość nabycia pamiątek misyjnych, loteria)

5. Dzieci lub poszczególne grupy, które chcą wziąć udział w naszych konkursach pod hasłem „Dzielmy się wiarą jak chlebem” zgłaszają uczestnictwo wg ustalonego regulaminu.