30 rocznica odejścia do Pana ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło – Życie

Blachnicki

[fot. za http://www.lublin.oaza.pl/index.php/swiadkowie-wiary/122-slowa-jana-pawla-ii]

27 lutego 2017 r. obchodzimy trzydziestą rocznicę odejścia do Pana Czcigodnego Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Pragniemy w ten dzień dziękować Bogu za dar życia „człowieka wiary konsekwentnej”, jak powiedział o naszym Założycielu św. Jan Paweł II i modlić się o cud za wstawiennictwem ks. Franciszka i rychłą jego beatyfikację.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i braterskiego spotkania, które odbędzie się w DOMu Ruchu Światło – Życie przy ul. Dobrzyńskiej 112/114 w Częstochowie. Rozpoczniemy je Eucharystią o godz. 19:15 sprawowaną w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego  ks. Franciszka Blachnickiego. Następnie będzie miała miejsca Godzina Świadectwa oraz agapa. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy zarówno obecnych członków Ruchu Światło – Życie jak i tych, którzy przeszli formację naszego Ruchu oraz posługujących w nim Drogich nam Księży Moderatorów, Animatorów, Siostry Zakonne i wszystkich naszych Przyjaciół. Prosimy o dotarcie z tym zaproszeniem do wszystkich których pamiętamy ze wspólnej drogi przeżytej w charyzmacie światło-życie.

Ufamy, że tego dnia będziemy mogli razem dzielić radość spotkania i wspólnie modlić się o beatyfikację kapłana, którego owoców życia wciąż doświadczamy w Kościele, także w naszej archidiecezji i w naszych sercach.

Ks. Adam Polak,
moderator Ruchu Światło – Życie
Archidiecezji Częstochowskiej
wraz z odpowiedzialnymi

Grób-ks.-Franciszka-Krościenko

[fot. za  http://gdansk.oaza.pl/2016/02/22/msza-swieta-w-rocznice-smierci-ojca-franciszka-blachnickiego/]